Uchwała Nr XIV/117/16
Uchwała Nr XIV/117/16
Rady Gminy Dźwierzuty
z dnia 29 lutego 2016 r.
Rady Gminy Dźwierzuty
z dnia 29 lutego 2016 r.
w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego
dla terenu działek ewidencyjnych nr 89/1, 89/2, 89/3, obręb Dąbrowa, gmina Dźwierzuty.
Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt. 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2015 r., poz. 1515 z późn. zm. ) oraz art. 20. ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz. U. z 2015 r. poz. 199) oraz uchwały Nr XXIII/197/13 Rady Gminy Dźwierzuty z dnia 29 marca 2013 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu działek ewidencyjnych nr 89/1, 89/2, 89/3, obręb Dąbrowa, gmina Dźwierzuty. Rada Gminy Dźwierzuty postanawia, co następuje:
§ 1. 1. Uchwala się miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu działek ewidencyjnych nr 89/1, 89/2, 89/3, obręb Dąbrowa, gmina Dźwierzuty, zwany w dalszej części planem. Granice terenu objętego planem jak w Załączniku nr 1 do niniejszej uchwały.
2. Uchwalany plan składa się z następujących elementów publikowanych w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko-Mazurskiego:
- tekstu planu, stanowiącego treść niniejszej uchwały,
- rysunku planu w skali 1:1000, zatytułowanego Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu działek ewidencyjnych nr 89/1, 89/2, 89/3, obręb Dąbrowa, gmina Dźwierzuty, stanowiącego integralną część niniejszej uchwały - jako Załącznik nr 1,
- stwierdzenia, że ustalenia niniejszego planu nie naruszają zapisów Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Dźwierzuty, stanowiącego Załącznik nr 2 niniejszej uchwały,
- rozstrzygnięcie o sposobie rozpatrzenia uwag do projektu niniejszego planu, stanowiące Załącznik nr 3 niniejszej uchwały,
- rozstrzygnięcie sposobu realizacji oraz zasad finansowania inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej należących do zadań własnych gminy, stanowiące Załącznik nr 4 niniejszej uchwały.
ROZDZIAŁ I
§ 2 1. Przedmiot i granice planu określa uchwała Nr XXIII/197/13 z dnia 29 marca 2013 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu działek ewidencyjnych nr 89/1, 89/2, 89/3, obręb Dąbrowa, gmina Dźwierzuty.
2. Celem regulacji zawartych w planie jest ustalenie przeznaczenia terenu oraz sposobu jego zagospodarowania.
3. Rysunek planu sporządzony na mapie sytuacyjno - wysokościowej w skali 1:1000 stanowi Załącznik Nr 1 do niniejszej uchwały.
4. Rysunek planu obowiązuje w następującym zakresie jego ustaleń:
1) granic planu,
2) linii rozgraniczających tereny o różnym przeznaczeniu i zasadach zagospodarowania,
3) nieprzekraczalnej linii zabudowy, frontowej nieprzekraczalnej linii zabudowy,
4) oznaczeń terenów o określonym przeznaczeniu.
5. Wyjaśnienie ważniejszych pojęć użytych w treści niniejszej uchwały:
- działka budowlana - działka budowlana w rozumieniu przepisów dotyczących planowania i zagospodarowania przestrzennego;
- frontowa nieprzekraczalna linia zabudowy - linia ograniczająca obszar, poza którym zakazuje się wznoszenia budynków;
- nieprzekraczalna linia zabudowy - linia ograniczająca obszar, poza którym zakazuje się wznoszenia obiektów budowlanych, z wyłączeniem sieci i urządzeń infrastruktury technicznej, stanowiących inwestycje celu publicznego, służących realizacji ustaleń dla terenu funkcjonalnego oznaczonego na rysunku planu symbolem ML, zgodne z przepisami odrębnymi;
- maksymalny wskaźnik powierzchni zabudowy – maksymalna wielkość powierzchni zabudowy w stosunku do powierzchni terenu funkcjonalnego, przeznaczona pod zabudowę;
- minimalny wskaźnik powierzchni zabudowy – minimalna wielkość powierzchni zabudowy w stosunku do powierzchni terenu funkcjonalnego, przeznaczona pod zabudowę;
- maksymalna intensywność zabudowy - rozumiana jako maksymalny wskaźnik wielkości powierzchni całkowitej zabudowy tj. powierzchni wszystkich kondygnacji budynku w stosunku do powierzchni terenu funkcjonalnego;
- minimalna intensywność zabudowy - rozumiana jako minimalny wskaźnik wielkości powierzchni całkowitej zabudowy tj. powierzchni wszystkich kondygnacji budynku w stosunku do powierzchni terenu funkcjonalnego;
- wysokość zabudowy – w stosunku do budynków ustalana na podstawie przepisów dotyczących wysokości budynku zgodnie z zapisami prawa regulującego warunki techniczne budynków i ich usytuowanie. W stosunku do innych niż budynki obiektów budowlanych – stanowi zewnętrzny, pionowy gabaryt, mierzony od poziomu gruntu do najwyższego punktu lub najwyższej krawędzi obiektu budowlanego. W przypadku lokalizacji innego niż budynek obiektu budowlanego na nierównym terenie, poziom gruntu należy wyznaczać jako średnią z wartości warstwic terenu w obrębie posadowienia obiektu;
- front działki – należy przez to rozumieć część działki budowlanej, która przylega do drogi, z której odbywa się główny wjazd lub wejście na działkę;
- szerokość frontu działki – należy przez to rozumieć, odległość mierzoną pomiędzy krawędziami części działki, która przylega do drogi, z której będzie się odbywać główny wjazd lub wejście na działkę;
- teren funkcjonalny – należy przez to rozumieć fragment obszaru objętego planem, ograniczony liniami rozgraniczającymi, charakteryzujący się określoną funkcją i jednolitymi zasadami zagospodarowania oraz oznaczonym odrębnym symbolem literowym.
ROZDZIAŁ II
PRZEPISY OGÓLNE
§ 3. Ustala się następujące podstawowe przeznaczenie terenów.
ML - teren zabudowy rekreacji indywidualnej,
ZN - teren zieleni objęty formami ochrony przyrody,
W - tereny urządzeń wodnych - rowy melioracyjne.
§ 4. Zasady ochrony i kształtowania ładu przestrzennego.
- W granicach objętych planem zasady ochrony ładu przestrzennego określone są ustaleniami dotyczącymi:
- sposobów zagospodarowania i ochrony terenów zieleni oraz zachowania powierzchni biologicznie czynnej działek,
- linii zabudowy, wysokości zabudowy oraz sposobu kształtowania dachów,
- kolorystyki obiektów budowlanych w tym materiałów użytych do pokryć dachowych i elewacji budynków,
- przeznaczenia terenu i zasad podziału na działki budowlane.
- W granicach planu wprowadza się zakaz lokalizowania tymczasowych obiektów budowlanych, w rozumieniu przepisów z zakresu prawa budowlanego, za wyjątkiem zaplecza prowadzenia robót budowlanych.
- Na obszarze opracowania planu nie występują obiekty podlegające ochronie w rozumieniu przepisów dotyczących ochrony zabytków i opieki nad zabytkami.
- Jeżeli w trakcie prowadzenia robót budowlanych lub ziemnych, zostanie odkryty przedmiot, co do którego istnieje przypuszczenie, iż jest on zabytkiem, nakazuje się postępować zgodnie z przepisami dotyczącymi ochrony zabytków i opieki nad zabytkami.
- Obszar opracowania planu znajduje się w całości w granicach Obszaru Chronionego Krajobrazu Pojezierza Olsztyńskiego powołanego rozporządzeniem Wojewody Warmińsko - Mazurskiego Nr 153 z dnia 19 grudnia 2008 r. (Dziennik Urzędowy Województwa Warmińsko – Mazurskiego Nr 198 z 2008 r., poz. 3104).
- Obszar opracowania planu znajduje się w części w granicach obszaru Natura 2000 to jest specjalnego obszaru ochrony ptaków Puszcza Napiwodzko - Ramucka – kod obszaru PLB280007 - granicę obszaru przedstawiono na rysunku planu, stanowiącym Załącznik nr 1 do niniejszej uchwały.
- Obszar opracowania planu znajduje się w całości w zasięgu Głównego Zbiornika Wód Podziemnych Olsztyn Nr 213. Zakazuje się wprowadzania do gleby substancji mogących negatywnie wpływać na jakość wód podziemnych.
- Podczas realizacji przedsięwzięć należy działać zgodnie z ogólno przyjętymi zasadami minimalizacji negatywnych skutków oddziaływania na środowisko naturalne tj.:
- należy zastosować hałdowanie gruntów próchniczych w celu ponownego wykorzystania.
- prace budowlane należy wykonywać poza okresem lęgowym ptaków tj. od 16 października do końca lutego.
- W granicach opracowania planu zakazuje się wykonywania prac ziemnych trwale zniekształcających rzeźbę terenu, z wyjątkiem prac związanych z zabezpieczeniem przeciwpowodziowym lub przeciw osuwiskowym lub utrzymaniem, budową, odbudową, naprawą lub remontem urządzeń wodnych.
- Przepisy pkt. 5 nie obowiązują w stosunku do inwestycji celu publicznego, służących realizacji ustaleń dla terenu funkcjonalnego oznaczonego na rysunku planu symbolem ML, zgodne z przepisami odrębnymi.
- Zakazuje się likwidowania i niszczenia zadrzewień śródpolnych, przydrożnych i nadwodnych, jeżeli nie wynikają one z potrzeby ochrony przeciwpożarowej i zapewnienia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub wodnego lub budowy, odbudowy, utrzymania, remontów lub napraw urządzeń wodnych.
- Zakazuje się zabijania dziko występujących zwierząt, niszczenia ich nor, legowisk, innych schronień i miejsc rozrodu oraz tarlisk, złożonej ikry, z wyjątkiem amatorskiego połowu ryb oraz wykonywania czynności związanych z racjonalną gospodarką rolną, leśną, rybacką, i łowiecką.
- W granicach opracowania planu zakazuje się realizacji przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko w rozumieniu przepisów odrębnych dotyczących ochrony środowiska.
- W stosunku do obszarów Natura 2000 zabrania się podejmowania działań mogących, osobno lub w połączeniu z innymi działaniami, znacząco negatywnie oddziaływać na cele ochrony obszaru Natura 2000, w tym w szczególności pogorszyć stan siedlisk przyrodniczych lub siedlisk gatunków roślin i zwierząt, dla których ochrony wyznaczono obszar Natura 2000 lub wpłynąć negatywnie na gatunki, dla których ochrony został wyznaczony obszar Natura 2000, lub pogorszyć integralność obszaru Natura 2000 lub jego powiązania z innymi obszarami.
- Zakazuje się zmiany stanu wody na gruncie, a zwłaszcza kierunku odpływu znajdującej się na jego gruncie wody opadowej ani kierunku odpływu ze źródeł – ze szkodą dla gruntów sąsiednich zgodnie z przepisami dotyczącymi prawa wodnego.
- Rowy melioracyjne znajdujące się w granicy opracowania planu należy utrzymać w należytym stanie technicznym poprzez ich ochronę przed zanieczyszczeniem i zasypywaniem, umożliwiającym zachowanie drożności, zgodnie z przepisami odrębnymi.
- Ustala się dopuszczalne poziomy hałasu, przyjmując odpowiednie przepisy dotyczące ochrony środowiska w zakresie dopuszczalnych poziomów hałasu:
- dla terenów oznaczonych w planie symbolem ML jak dla terenów przeznaczonych na cele rekreacyjno – wypoczynkowe.
- pozostałe tereny wyznaczone w planie nie podlegają ochronie akustycznej.
- Na terenie opracowania planu ustala się minimalny procent powierzchni biologicznie czynnej określony indywidualnie dla poszczególnych działek budowlanych. W przypadku, gdy część terenu zabudowy rekreacji indywidualnej oznaczona symbolem ML i część terenu zieleni objęta formami ochrony przyrody oznaczona symbolem ZN stanowią jedną działkę budowlaną, uznaje się iż, odpowiedni procent powierzchni biologicznie czynnej terenu ML określony w karcie terenu, może stanowić teren oznaczony symbolem ZN.
- Przy projektowaniu budynków należy zachować normatywy odległości od innych obiektów budowlanych zgodnie z przepisami dotyczącymi ochrony przeciwpożarowej budynków i innych obiektów budowlanych.
- W granicach opracowania planu zakazuje się lokalizacji nośników reklamowych.
- W granicach opracowania planu na terenie funkcjonalnym oznaczonym symbolem ML dopuszcza się budowę ogrodzeń, z zastrzeżeniem §11:
- Maksymalna wysokość nowo wznoszonych ogrodzeń nie wyżej niż 1,60 m. Do wykonania ogrodzeń należy stosować materiały jak cegła, kamień, drewno, stal oraz beton.
- W granicach planu wprowadza się zakaz stosowania ogrodzeń pełnych.
- W celu umożliwienia migracji drobnych zwierząt należy w ogrodzeniach zastosować otwory o średnicy min. 15 cm wykonane w podmurówce przy powierzchni terenu. Rozmieszczenie otworów w odstępach nie większych niż 5 m. Dodatkowo należy zapewnić prześwit pomiędzy podmurówką, a elementami ażurowymi ogrodzenia nie mniej niż 10 cm, gdy wysokość podmurówki przekracza 10 cm.
§ 7. Zasady obsługi w zakresie infrastruktury technicznej.
- Układ komunikacyjny - układ drogowy.
- W bezpośrednim sąsiedztwie planu od strony wschodniej znajduje się gminna droga wewnętrzna, posiadająca dostęp do gminnej drogi publicznej nr 195024N. Dopuszcza się obsługę komunikacyjną terenów funkcjonalnych z drogi znajdującej się poza granicami planu. W granicach opracowania planu zezwala się na lokalizację bezpośrednich zjazdów na gminną drogę wewnętrzną z działek przeznaczonych pod zabudowę. Bezpośrednie zjazdy należy wykonać zgodnie z przepisami odrębnymi. Istniejące zjazdy do zachowania.
- W ramach poszczególnych działek budowlanych, należy zapewnić odpowiednią liczbę miejsc parkingowych, zaspakajającą potrzeby w zakresie parkowania i postoju samochodów w liniach rozgraniczających terenu ML.
- Miejsca parkingowe należy lokalizować w granicach własnej działki budowlanej w liczbie min. 2 stanowisk.
- Miejsca parkingowe należy wykonać jako place utwardzone bez możliwości przesiąkania zanieczyszczeń do gleby. Zanieczyszczenia i ścieki z przestrzeni szczelnych należy odprowadzić w sposób nie zagrażający środowisku zgodnie z przepisami odrębnymi.
- Infrastruktura techniczna
- W granicach planu każda z wyznaczanych działek budowlanych przeznaczonych pod zabudowę, musi mieć zapewnioną możliwość przyłączenia do zewnętrznych sieci technicznego uzbrojenia w zakresie: zaopatrzenia w wodę, odprowadzania ścieków i w energię elektryczną.
- Zaopatrzenie w wodę
- Zaopatrzenie w wodę obiektów budowlanych do celów bytowych i przeciwpożarowych realizować z gminnej sieci wodociągowej.
- W granicach opracowania planu dopuszcza się budowę, rozbudowę, przebudowę i modernizację gminnej sieci wodociągowej w ramach realizacji ustaleń dla terenu funkcjonalnego oznaczonego na rysunku planu symbolem ML.
- Kanalizacja sanitarna, gromadzenie odpadów
- Teren opracowania planu znajduje się w granicach obszaru wyznaczonej aglomeracji Dźwierzuty – rozporządzenie nr 7 Wojewody Warmińsko – Mazurskiego z dnia 15 stycznia 2008 r. w sprawie wyznaczenia aglomeracji Dźwierzuty (Dz. Urz. Woj. Warm. – Maz. z 2008 r. Nr 10, poz. 272). Krajowy Program Oczyszczania Ścieków Komunalnych wyznacza datę realizacji w/w aglomeracji.
- Ścieki bytowe z obszaru opracowania planu należy odprowadzać do gminnej sieci kanalizacji sanitarnej.
- W granicach opracowania planu dopuszcza się budowę, rozbudowę, przebudowę i modernizację gminnej sieci kanalizacyjnej w ramach realizacji ustaleń dla terenu funkcjonalnego oznaczonego na rysunku planu symbolem ML.
- W przypadku poszczególnych działek przeznaczonych pod zabudowę, wody opadowe należy zagospodarować indywidualnie w obrębie danej działki, zgodnie z zasadami współżycia społecznego oraz obowiązującymi przepisami odrębnymi.
- Zagospodarowanie odpadów stałych – zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi odpadów oraz obowiązującymi w tym zakresie przepisami lokalnymi.
- Energia elektryczna
- W granicach opracowania planu występują linie elektroenergetyczne:
- Zaopatrzenie w energię elektryczną należy wykonać z istniejących linii elektroenergetycznych.
- W granicach opracowania planu nowo projektowane linie elektroenergetyczne należy układać doziemnie.
- W granicach opracowania planu modernizowane linie elektroenergetyczne należy układać doziemnie.
- Lokalizacja obiektów budowlanych w stosunku do istniejących i nowo projektowanych urządzeń elektroenergetycznych może być realizowana z uwzględnieniem odległości wynikających z przepisów odrębnych.
- W granicach opracowania planu zezwala się na lokalizację stacji transformatorowych oraz urządzeń niezbędnych do funkcjonowania sieci elektroenergetycznej w liniach rozgraniczających terenu ML. Zezwala się na wydzielenie odrębnej działki budowlanej przeznaczonej pod lokalizację stacji transformatorowej oraz urządzeń z nią związanych o parametrach (tj. minimalnej powierzchni nowo projektowanej działki oraz minimalnej szerokość frontu nowo projektowanej działki) innych niż określone w§ 10 ust. 3.
- W przypadku kolizji projektowanego zagospodarowania terenu z istniejącymi urządzeniami elektroenergetycznymi, należy je przebudować w kolidującym zakresie, zgodnie z obowiązującymi przepisami odrębnymi.
- Telekomunikacja
- W granicach opracowania planu nowo projektowane linie telekomunikacyjne związane z realizacją ustaleń dla terenu funkcjonalnego oznaczonego na rysunku planu symbolem ML, należy układać doziemnie.
- W przypadku kolizji projektowanych obiektów z istniejącymi urządzeniami telekomunikacyjnymi, należy je przebudować i dostosować do projektowanego zagospodarowania przestrzennego, zgodnie z obowiązującymi przepisami odrębnymi.
- Zaopatrzenie w ciepło
- Zaopatrzenie w ciepło projektowanej zabudowy realizować indywidualnie. Zaleca się ogrzewanie w oparciu o gaz, olej opałowy, drewno, energię elektryczną lub odnawialne źródła energii takie jak panele ogniw fotowoltaicznych, z zastrzeżeniem ppkt.2. Do ogrzewania budynków zakazuje się stosowania paliw wysokoemisyjnych, które spowodowałyby przekroczenie dopuszczalnych zawartości substancji szkodliwych w powietrzu zgodnie z przepisami dotyczącymi dopuszczalnych poziomów niektórych substancji w powietrzu.
- W granicach opracowania planu zakazuje się lokalizowania wolnostojących paneli ogniw fotowoltaicznych.
- Zaopatrzenie w gaz
- W granicach opracowania planu dopuszcza się lokalizowanie sieci gazowej, związanej z realizacją ustaleń dla terenu funkcjonalnego oznaczonego na rysunku planu symbolem ML.
- Zagospodarowanie terenów w otoczeniu projektowanych gazociągów winny uwzględniać wymagania obowiązujących przepisów odrębnych.
- Należy zachować odpowiednie strefy kontrolowane dla gazociągów i przyłączy gazowych układanych w ziemi lub nad ziemią zgodnie ze stosownymi przepisami dotyczącymi warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać sieci gazowe.
- W przypadku budowy sieci gazowej zaopatrzenie w gaz ziemny realizować zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi prawa energetycznego oraz obowiązującymi przepisami odrębnymi.
W granicach opracowania planu nie przewiduje się występowania przestrzeni publicznych.
§ 9. Zasady dotyczące lokalizacji inwestycji celu publicznego.
Zakazy zabudowy, o których mowa w ustaleniach niniejszego planu, nie obowiązują w stosunku do inwestycji celu publicznego, służących realizacji ustaleń dla terenu funkcjonalnego oznaczonego na rysunku planu symbolem ML, zgodne z przepisami odrębnymi.
§ 10. Zasady scalenia i podziału nieruchomości.
- Na terenie objętym planem adaptuje się istniejące podziały nieruchomości z zastrzeżeniem § 7 ust. 2 pkt. 2. oraz § 7 ust.2 pkt.2.3 ppkt.6.
- Na terenie objętym planem obowiązuje zakaz wykonywania podziałów nieruchomości na obszary mniejsze niż minimalne powierzchnie nowoprojektowanych działek, z zastrzeżeniem § 7 ust. 2 pkt. 2. oraz § 7 ust.2 pkt.2.3 ppkt.6.
- Ustala się minimalną powierzchnię nowoprojektowanej działki budowlanej – 1500 m2. Minimalna szerokość frontu nowoprojektowanej działki budowlanej – 20 m.
- Wprowadza się frontową nieprzekraczalną linię zabudowy, ograniczającą obszar, poza którym zakazuje się wznoszenia budynków.
- Frontową nieprzekraczalną linię zabudowy należy lokalizować zgodnie z rysunkiem planu, stanowiącym Załącznik nr 1 do niniejszej uchwały, tj.: 4 m od frontu działki budowlanej.
- Wprowadza się nieprzekraczalną linię zabudowy, ograniczającą obszar, poza którym zakazuje się wznoszenia obiektów budowlanych, z wyłączeniem sieci i urządzeń infrastruktury technicznej, stanowiących inwestycje celu publicznego, służących realizacji ustaleń dla terenu funkcjonalnego oznaczonego na rysunku planu symbolem ML, zgodne z przepisami odrębnymi.
- Nieprzekraczalną linię zabudowy należy lokalizować zgodnie z rysunkiem planu, stanowiącym Załącznik nr 1 do niniejszej uchwały.
- W granicach opracowania planu nie znajdują się obszary górnicze.
- Obszar opracowania narażony jest na niebezpieczeństwo powodzi w przypadku spiętrzenia wód jeziora o ok. 0,8 m i więcej od stanu obecnego.
- W granicach opracowania planu nie znajdują się obszary zagrożone osuwaniem się mas ziemnych.
PRZEPISY SZCZEGÓŁOWE
§ 13. Zasady zabudowy i zagospodarowania terenów w granicach opracowania – karty terenów funkcjonalnych.
- Karta terenu oznaczonego na rysunku planu symbolem ML
Symbol terenu na rysunku planu ML |
|
Przeznaczenie terenu |
Teren zabudowy rekreacji indywidualnej. Powierzchnia terenu funkcjonalnego oznaczonego na rysunku planu symbolem ML - 0,1616 ha. |
Zasady kształtowania zabudowy i zagospodarowania terenu |
Ustalenia dotyczące budynków rekreacji indywidualnej:
Ustalenia dotyczące obiektów towarzyszących (budynek gospodarczy, wiata garażowa , altana, drewutnia)
|
Zasady ochrony i kształtowania ładu przestrzennego |
Ustalenia zawarte w §4. |
Zasady ochrony dziedzictwa kulturowego |
Ustalenia zawarte w §5. |
Zasady ochrony środowiska, przyrody i krajobrazu kulturowego |
Ustalenia zawarte w §6. |
Zasady obsługi w zakresie infrastruktury technicznej |
Ustalenia zawarte w §7. |
Zasady podziału nieruchomości |
Ustalenia zawarte w §10. |
- Karta terenu oznaczonego na rysunku planu symbolem ZN
Symbol terenu na rysunku planu ZN |
|
Przeznaczenie terenu |
Teren zieleni objęty formami ochrony przyrody. Powierzchnia terenu funkcjonalnego oznaczonego na rysunku planu symbolem ZN - 0,9054 ha. |
Zasady kształtowania zabudowy i zagospodarowania terenu |
|
Zasady ochrony dziedzictwa kulturowego |
Ustalenia zawarte w §5. |
Zasady ochrony środowiska, przyrody i krajobrazu kulturowego |
Ustalenia zawarte w §6. |
Zasady obsługi w zakresie infrastruktury technicznej |
Ustalenia zawarte w §7. |
Zasady podziału nieruchomości | Ustalenia zawarte w §10. |
- Karta terenu oznaczonego na rysunku planu symbolem W
Symbol terenu na rysunku planu W |
|
Przeznaczenie terenu |
Tereny urządzeń wodnych - rowy melioracyjne. Powierzchnia terenu funkcjonalnego oznaczonego na rysunku planu symbolem W - 0,0451 ha. |
Zasady kształtowania zabudowy i zagospodarowania terenu | Wszelkie prace związane z urządzeniami wodnymi należy wykonywać zgodnie z przepisami odrębnymi z zastrzeżeniem §6 ust. 12. |
Zasady ochrony środowiska, przyrody i krajobrazu kulturowego |
Ustalenia zawarte w §6. |
Zasady obsługi w zakresie infrastruktury technicznej |
Ustalenia zawarte w §7. |
§ 14. Zadania dla realizacji celów publicznych.
W granicach opracowania planu nie przewiduje się zadań własnych Gminy Dźwierzuty.
§ 15. Stawki dla naliczenia opłat planistycznych.
Zgodnie z art. 15 ust. 2 pkt. 12 i art. 36 ust. 4 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, ustala się poniższe wysokości stawek procentowych dla naliczania opłat z tytułu wzrostu wartości nieruchomości związanych z uchwaleniem niniejszego planu.
Oznaczenie przeznaczenia terenu | Wysokość procentowa stawki [%] |
ML |
30 |
ZN |
1 |
W |
1 |
§ 16. Postanowienia końcowe.
- Tracą moc zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego zespołów zabudowy letniskowej w obrębie wsi Dąbrowa, zatwierdzonego Uchwałą Nr VII/53/99 Rady Gminy Dźwierzuty z dnia 29 kwietnia 1999 r. w sprawie sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego zespołów zabudowy letniskowej w obrębie wsi Dąbrowa (Dz.Urz. z 1999 r., Nr 43, Poz. 834) w części objętej granicą opracowania planu.
- Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Dźwierzuty.
- Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od daty jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Przewodniczący Rady Gminy
/-/ Arkadiusz Aleksander Nosek
/-/ Arkadiusz Aleksander Nosek
Załączniki:
Nazwa pliku | Typ pliku | Rozmiar |
---|---|---|
załącznik 2,3,4. | 13796 | |
PROJEKT MPZP DĄBROWA-ZAŁĄCZNIK GRAFICZNY publikacja | 2041632 |